Abdullahu: Kurti është frikacaku më i madh politik i pasluftës

 Abdullahu: Kurti është frikacaku më i madh politik i pasluftës

Anëtari i PDK-së, Faton Abdullahu, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se kryeministri Albin Kurti është tucani më i madh politik që nga paslufta.

“Kryeministri Kurti është tucani më i madh politik i pasluftës. Qasja e tij, por edhe ajo çfarë bëri në Shqipëri”, është shprehur Abdulllahu.

“Kurti është goxha njëfarë Che Guevare pan-shqiptar”, ka thënë Abdulalhu.

“Kurrë Kosova dhe Shqipëria kurrë më larg nuk kanë qenë. E rëndësishme për të është që një pjesë e qytetarëve të thonë “hallall se po mendon për Shqipëri”, shtoi Abdullahu.Express

TË NGJASHME