Arben Ahmeti: Politika e jashtme s’guxon të udhëhiqet nga njerëz që argumentojnë ndryshe për pak vota më tepër

 Arben Ahmeti: Politika e jashtme s’guxon të udhëhiqet nga njerëz që argumentojnë ndryshe për pak vota më tepër

Analisti politik, Arben Ahmeti ka “thumbuar” ministren e jashtme, Donika Gërvalla – Schwarz, pasi ka thënë se politika e jashtme, dhe ajo e brendshme e Kosovës nuk kanë nevojë të udhëhiqen nga njerëz që argumentojnë ndryshe vetëm për pak vota më tepër.

Gjykata Speciale eshte padrejtesi. Eshte monstrum juridik qe nuk i sherben as drejtesise e as pajtimit.
Kosova nuk duhet te ndalet se foluri e luftuari padrejtesine juridike te cilen nuk u’a kishte borxh as nderkombetareve, as politikaneve qe e votuan.
Politika e jashtme e as e brendshme nuk guxon te udhehiqet nga politikane qe shpresojne qe duke argumentuar ndryshe te marrin nje grusht vota me shume.
#aventuriste

TË NGJASHME