Milaim Zeka: Kam propozuar në Kuvend me e bë festë

Gazetari Milaim Zeka ka komentuar kalendarin e festave shtetërore të Kosovës, ku mes tjerash shënohet edhe 9 maji, Dita e Evropës. Zeka në DPT te Fidani në T7 tha se është e çuditshme sesi Kosova e feston këtë ditë. Tutje ai ka ironizuar duke thënë se gjatë kohës sa ishte deputet i Kuvendit të Kosovës, […]Read More

Ramush Haradinaj sonte bëri iftar me hoxhallarët në Dukagjin, myftiut

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, sonte ka ngrënë iftar me Këshillin e Bashkësisë Islame në Deçan dhe hoxhallarë të tjerë nga Dukagjini, të ftuar nga kryetari i komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj. Haradinaj njofton se myftiut të Deçanit, Rasim Bytyqi, në shenjë mirënjohje për kontributin e Këshillit të Bashkësisë Islame në Deçan, për çështjen kombëtare […]Read More

Kryetarja e re e Preshevës: Ditë historike, u çliruam nga

Kryetarja e re e Komunës së Preshevës, Ardita Sinani ka deklaruar se ka marrë mandatin në bazë të ligjit nga 22 vota të mandatuara në Kuvend, gjë që përkthehen në 11 mijë vota nga 7 mijë sa i kishte opozita. Ajo thotë se kryetari i deritanishëm Shqipërim Arifi ka degraduar gjithçka në këtë komunë. “Prej […]Read More

Syla: Glauku, Vjosa e Albini po shkojnë në përkujtime, por

Gazetari Valon Syla ka komentuar plan-programin e Qeverisë Kurti 2, duke theksuar se kjo qeveri nuk po bën asgjë në drejtim të sigurimit të vaksinave anti-Covid. Syla në Pressing të T7 ka thënë se krerët e shtetit, më shumë i shohim duke bërë përkujtime sesa duke punuar për t’i siguruar vaksinat. “Na nuk i shohim […]Read More

Flasin “Grupi Kumanova”: Jemi kurth e pazareve politike mes dy

“Grupi Kumanova”, kanë treguar prapaskenat e gjithë ngjarjes së vitit 2015-të, që ndodhi në qytetin e Kumanovës në Maqedoninë e Veriut. Enver Hoxha, Naser Bajraliu dhe Muhamet Krasniqi që janë të dënuar me burg të përjetshëm në Maqedoninë e Veriut, janë deklaruar se ata kurrë nuk pendohen për atë që kanë bërë, shkruan Insajderi. Ata […]Read More

Latifi: Kurtin më shumë do ta shohim në Bruksel e

Profesori universitar Blerim Latifi ka komentuar planin qeverisës të publikuar nga qeveria e Albin Kurtit. Në Pressing, Latifi thotë se ky program nuk dallon nga programet e qeverive të kaluara. “Edhe programi i qeverisë Kurti 2 nuk bën dallimin ose diferencën me programet e qeverive të tjera”, thotë Latifi. “Është ripaketu një program që nuk […]Read More

“Kurti është dashur t’i rikthejë kazinotë dhe bastoret”

Gazetari, Parim Olluri, ka thënë se në kuadër të programit qeverisës të Qeverisë Kurti për rimëkëmbje ekonomike, do duhej të përfshiheshin edhe rikthimi i aktiviteteve të lojërave të fatit.Olluri këto deklarime i ka bërë në T7, teksa e ka arsyetuar këtë vendim, duke thënë se nevojiten reforma radikale për përmirësim të buxhetit të vendit, shkruan […]Read More

Haradinaj: Ne i kemi së paku 10 kandidatë për kryetarë

Kanidati për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj,ka reaguar përmes një shkrimi në facebook në lidhje me programin qeverisë.Haradinaj thotë se për herë, në këtë program, SHBA-të nuk renditen si partner strategjik i Kosovës.“Dialogu me Serbinë nuk mund të zhvillohet pa një transparencë të plotë. Kjo është çështje nacionale dhe u përket të gjithëve. Qeveria e […]Read More

Olluri: Kurti vetëm 4 rreshta për diasporën në programin qeverisës

Gazetari Parim Olluri ka komentuar plan-programin e publikuar ditë më parë nga qeveria e Albin Kurtit. Olluri ka shumë vërejtje lidhur me programin qeverisës. “Këto më shumë janë premtime të mbledhura se sa janë program i detajuar qeverisës”, thotë Olluri. “Ne kemi pasur shumë premtime dhe nuk i kemi në plan-program”, thotë Olluri në Pressing. […]Read More

Çka i ka mbetur peng Duda Baljes!

Ëndrra e parealizuar e Duda Baljes është vizita në Mekë dhe Medinë. Deputetja Duda Balje ka thënë se ëndrra e saj e parealizuar është vizita në Mekë dhe Medinë. Në ’50 pyetje’ të emisionit Prive, ajo ka treguar shumëçka rreth jetës së saj në politikë dhe përditshmëri, njofton Klan Kosova.Read More