Lajme

Prindon Sadriu: Në MPJ jam punësuar para se të martohesha

Burri i Vjosa Osmanit thotë se është punësuar në Ministri të Jashtme katër vjet para se të martohej me u.d e Presidentit. Prindon Sadriu, burri i ushtrueses së detyres së Presidentit, Vjosa Osmani, ka reaguar pasi emri i tij është vendosur në krye të një liste që e ka publikuar RTV Dukagjini. Në këtë listë, […]Read More

Lajme

Kjo është lista e diplomatëve të Kosovës që kanë lidhje

Ditët e fundit është ngjallur debati rreth lirimit nga detyra të katër konsujve nga ana e U.D Presidentes, Vjosa Osmani. Një listë e detajuar më emra dhe mbiemra është publikuar në “Debat Plus” duke treguar afërsinë e diplomatëve të Kosovës me liderët politik të shtetit tonë, shkruan Ballkani.info Plotë 42 diplomatë rezultojnë të jenë të […]Read More

Lajme

Haxhi Shala thotë se djalin ia kanë kërkuar për ta

Deputeti i AAK-së, Haxhi Shala ka komentuar edhe një herë emërimin e djalit të tij, Flakron Shalës, si konsull i përgjithshëm në Pragë të Çekisë. Shala mes tjerash ka treguar se djali i tij, Flakroni e kishte pyetur “a bën babë”, kur ishte emëruar si konsull në Pragë. Ai tha se djalin e tij e […]Read More

Lajme

“Ka informata se kryeministri Hoti ka ofruar dorëheqjen”

Gazetari Astrit Gashi ka thënë se ka informacione se kryeministri Avdullah Hoti ka ofruar dorëheqjen e tij. Këtë Gashi e tha në një debat televiziv sa ishte duke folur për zhvillimet e fundit në Kosovë. “Ka informacione që kryeministri Hoti ka ofruar dorëheqjen. Është i gatshëm të jap dorëheqjen”, tha Gashi në Debat Plus. Ai […]Read More

Lajme

Kështu duhet aplikuar prishtinasit që t’i marrin nga 50 deri

Nënkryetari, Muhedin Nushi, ka thënë se brenda 10 ditëve, do të lëshohet aplikacioni online. Në Komunë erdhën, por të hollat nuk i morën. Një ditë më parë, Kuvendi Komunal në Prishtinë, kaloi me votë unanime propozimin i kryetarit, Shpend Ahmeti. Në të, parashihet që çdo banor i kryeqytetit që ishte përballur me virusin korona, do […]Read More

Lajme

Tërmkolli thumbon Vjosa Osmanin: S’mund ta lësh LDK-në dhe t’i

Ish-deputetja e LDK’së, Melihate Tërmkolli, ka thënë në një debat televiziv se kritika brenda subjektit të saj është e mirëpritur. Gjithsesi ajo pati kritika për u.d. i presidentit, Vjosa Osmanin. “Kritika është e domosdoshme për të rritur vlerën e LDK’së nga brenda. E pranoj, nuk jemi as afër asaj që duhet të jemi. Por nuk […]Read More

Lajme

Deputeti i PDK-së kërkon angazhimin e Ushtrisë në luftën kundër

Deputeti nga radhët e PDK-së, Bekim Haxhiu, ka kritikuar Qeverinë Hoti për vendosjen e orës policore si masë mbrojtëse ndaj virusit Covid-19. Ndërkaq, deputeti i LDK-së, mjeku Ekrem Hyseni thotë se masat janë në rregull dhe nuk duhet të ashpërohen më shumë. Kamishi nga ana tjetër thotë se duhet mobilizim i ushtrisë. Ai ka thënë […]Read More

Lajme

Zëvendësministri i Jashtëm: Diplomacinë kosovare e ka marrë “pusi” që

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme Gani Dreshaj, ka reaguar pas zhvillimeve në diplomacinë kosovare lidhur me shkarkimin e disa diplomatëve nga ana e ushtrueses së detyrës së presidentit Vjosa Osmani. Dreshaj tha se shumë familjarë të anëtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Partisë Demokratike të Kosovës janë rehatuar në shërbimin diplomatik. “Shumica e politikanëve […]Read More

Lajme

Vetëvendosja nesër nuk do ta lejojë Driton Selmanajn të hyjë

Se me çfarë “metode të saktë” do ta pengojnë zëvendëskryeministrin Driton Selmanaj që të marrë pjesë në seancë plenare në Vetëvendosje nuk tregojnë. Por, nga e premtja, partia më e madhe opozitare po paralajmëron bllokim të mbajtjes së secilës seancë plenare parlamentare ku do jetë prezent numri dy i Qeverisë. Deputeti nga Vetëvendosje, Dimal Basha, […]Read More