Lajme

Sami Lushtaku i vetmi komandant që ka mbijetuar në politikë,

Sami Lushtaku iu kthye zyrës ku udhëhiqet Komuna e Skënderajt. Por tash si numri dy, pas kryetarit të ri, Fadil Nura. Ish-komandanti që udhëhoqi me Zonën Operative të Drenicës, të paktën tash për tash, do të jetë i vetmi ish-epror i Ushtrisë Çlirimtare që ka pozitë udhëheqëse shtetërore. Këtë epitetin e fundit, nga e marta […]Read More

Showbiz

“Ju ia kthyet tumorin Adianës, të gjithë ju që vollët

Lajmi se aktores dhe deputetes, Adriana Matoshi i është rikthyer tumori në kokë i ka tronditur të gjithë. Blogerja dhe nutricionistja Diola Dosti, përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se stresi ndikon në krijimin dhe shumimin e qelizave kancerogjeve.“ Një fjalë me energji të keqe=ndryshim i strukturës molekulare të ujit. E ne jemi 70% […]Read More

Lajme

Gjithçka po shtrenjtohet: Ndodh edhe kjo, një qebap në Prishtinë

Sot në shumë qytete të Kosovës, një bukë kushton 50 cent. Gjithashtu, rritje kanë pësuar edhe çmimi i produkteve të tjera ushqimore bazë si perimet dhe produktet e qumështit. Rritje të çmimit kanë pësuar edhe ushqimet që tek ne konsumohen shumë në restorante të ndryshme. Bëhet fjalë për qebapët. Në një fotografi që po qarkullon […]Read More

Lajme

Sadri Ramabaja thotë se Xhavit Haliti është i mirë me

Sadri Rambaja është dëgjuar në debatin e T7 duke thënë për deputetin e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti, se është i mirë me çu në Hagë. Gjersa analisti Blerim Latifi po komentonte afërsinë e Haki Abazit nga LVV-ja me atë të PDK-së, Xhavit Halitin, Ramabaja duke iu përgjigjur Valon Sylës dëgjohet me zë […]Read More

Lajme

Specialja refuzon lirimin me kusht të Hashim Thaçit

Gjykata Speciale e ka refuzuar garancinë e Policisë së Kosovës për lirimin me kusht të ish-presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Një nga arsyet që përmenden në dokumentin e publikuar nga Specialja më 29 nëntor, thuhet se ekziston mundësia e ndërhyrjës në procesin gjyqësor në Kosovë, ku u shfaqën edhe akuza se Agjencia Kosovare e Inteligjencës […]Read More

Lajme

Masat e reja anti-COVID: Vazhdon ora policore, gastronomia deri në

Me propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë, Qeveria e Kosovës, ka miratuar të premten mbrëma masat e reja për kontrollin, parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19, të cilat do të hyjnë në fuqi më 6 dhjetor. Në bazë të vendimit të Qeverisë, mbetet në fuqi kufizimi i lëvizjes nga ora 00:00 deri në orën 05:00 dhe […]Read More

Lajme

Hykmete Bajrami thotë se nuk mban përgjegjësi për vjedhjen e

Ish-ministrja e Ministrisë së Financave dhe Transfereve, Hykmete Bajrami ka folur për zhvillimet e fundit në vend dhe për debatin që u riaktualizua për çështjen e vjedhjes së Thesarit të Shtetit. Bajrami në dpt të Fidani  ka thënë se vjedhja e Thesarit “nuk është pika e dobët e Hykmete Bajramit”. Ajo shtoi se nuk mbanë […]Read More

Lajme

Postimi përlotës i Keith para hyrjes së Adriana Matoshit në

Aktorja dhe deputetja kosovare, Adriana Matoshi gjatë ditës së sotme pritet t’i nënshtrohet një operacioni për heqjen e tumorit në tru. I dashuri i saj Keith ka bërë një postim prekës në Instagram teksa i ka uruar shërim të shpejtë. “Nuk ka fjalë të mjaftueshme për të përshkruar atë që jeni për mua. Gjithçka që […]Read More

Lajme

Lushtaku për LVV-në: Të papërgjegjshëm, nuk kanë qenë të sinqertë

Deputeti nga radhët e PDK-së, Mërgim Lushtaku, ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje duke e quajtur të papërgjegjshme dhe të pasinqertë kur e ka kërkuar votën e qytetarëve. “Dhe lirisht mund të them se është ligjistratura më e dobët gjatë kësaj periudhë fatkeqësisht, dhe kjo mazhurancë nuk ka ditur me udhëheqë. Ata janë jashtë detyrës së tyre, […]Read More