Bekim Jashari dhe Imri Ahmeti e sfidojnë njëri-tjetrin në shah

Sot është mbajtur turneu i shahut në bibliotekën e qytetit të Lipjanit. Një vizitë këtij turneu ia ka bërë kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti dhe ai i Skenderajt, Bekim Jashari. Ahmeti dhe Jashari zhvilluan një ndeshje shahu kundër njëri-tjetrit. “Kryetari Imri Ahmeti së bashku me Kryetarin e Skenderait Bekim Jashari dhe bashkëpuntor të tjerë kanë […]Read More

I shkon dënimi 150 euro edhe një shoferi që tejkaloi

Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, ka njoftuar ka pranuar një informatë (foto dhe video) të një personi, pjesëmarrës në komunikacion i cili ka kryer kundërvatje, duke bërë tejkalim në vijë të plotë, në aksin rrugor, Gjilan-Ferizaj , afër udhëkryqit që çon në fshatin Mirosale të Ferizajt. I njëjti është dënuar me 150 euro. “Njësia […]Read More

Konjufca: S’ka përfunduar ende asgjë meqë Serbia ka plane për

Kryekuvendari, Glauk Konjufca, ka përkujtuar masakrën e Poklekut në 22 vjetorin e Ditës së Çlirimit. Konjufca ka thënë se sot po përkujtohet masakra e Poklekut, por Serbia nuk ka asnjë pengesë për të e krimet e tjera të kryera gjatë luftës. “Jemi mbledhur në Poklek meqë kush e njeh mirë masakrën e Poklekut e di […]Read More

OVL proteston në shesh: Ministrat që fyen UÇK-në nuk ia

Organizata e Veteranëve të Luftës ka mbajtur marsh protestues para qeverisë së Kosovës, për siç thonë ata fyerjet që janë bërë në drejtim të UÇK-së dhe në shenjë pakënaqësie me gjykimin në Hagë të ish-krerëve dhe pjesëtarve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Sekretari i OVL-së, Faton Klinaku tha se populli i Kosovës po përballet me […]Read More

Veteranët e indinjuar në protestë kundër Qeverisë

Në përvjetorin e çlirimit, OVL-UÇK po mban një aktivitet protestues për shkak të, siç thonë ata, fyerjeve që po bëhen ndaj UÇK-së dhe si përkrahje ndaj çlirimtarëve që gjenden padrejtësisht në Dhomat e Specializuara në Hagë. Ushtruesi i detyrës të kryetarit të OVL-UÇK-së, Faton Klinaku, tha se ky aktivitet u organizua për njerëz që nuk […]Read More

Aktivistja e VV-së në Danimarkë: Emri më i përfolur pas

Se sa banale është bërë politika në Kosovë vitet e fundit e dëshmon edhe një postim i bërë nga një aktiviste e Vetëvendosjes në qendrën e kësaj partie në shtetin e Danimarkës në Skandinavi. Ajo ka deklaruar es emri më i përfolur për 24 orët e fundit pas emrit Allah [Zot, God] është ai i […]Read More

Dy autobusë me pelegrinë dhe alpinistë serbë nuk lejohen të

Në Pikën e Kalimit Kufitar, në Jarinje, dy autobusë me pelegrinë dhe alpinistë serbë nuk janë lejuar të hyjnë në territorin e Republikës së Kosovës Kështu ka deklaruar Petar Petkoviq, shef i të ashtuquajturës, zyra për Kosovë në Qeverinë e Serbisë. Petkoviq vuri në dukje se ndalimi i hyrjes është në kundërshtim me Marrëveshjen për […]Read More

Veteranët protestojnë sot për “fyerjet ndaj UÇK-së”

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, do të organizojë sot në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, aktivitet protestues përmes artit, për shkak siç thonë fyerjeve që po bëhen ndaj UÇK-së dhe në përkrahje të çlirimtarëve që gjenden padrejtësisht në dhomat e specializuara në Hagë. “Këtë përvjetor të ditës së çlirimit të Kosovës, po e presim […]Read More

E fejuara e Besian Mustafës tregon se është e dashuruar

Ish-ministri i Bujqësisë, Besian Mustafa javë ma parë kurorëzoi lidhjen e tij me fejesë. Ndërkohë që është e fejuara e tij, Erolida ajo e cila jo rrallë herë ia shpreh dashurinë edhe publikisht. “Jeta te ofron shume, atehere kur gjen njerez qe te dojne bashke me defektet tuja, kur gjen kohe per ty pavaresisht sa […]Read More

80 % e mjekëve në Klinikën Infektive në QKUK probleme

80 për qind e personelit shëndetësor në Klinikën Infektive kanë probleme me ankthin dhe depresionin për shkak të lodhjes nga puna gjatë kohës së pandemisë. Prandaj nga ky komunitet kërkohet që të angazhohen psikologë klinikë për ta trajtuar këtë kategori. Në një intervistë për Ekonomia Online, Izet Sadiku, u.d drejtor i Klinikës Infektive, ka thënë […]Read More