Shkurte Gashi sjell në jetë fëmijën e saj të parë,

Këngëtarja e njohur kosovare, Shkurte Gashi sot mori epitetin nënë. Mediat rozë raportojnë se këngëtarja ka sjellur në jetë fëmijën e saj të parë, të gjinisë mashkullore në repartin e Gjinekologjisë në QKUK. Shkurta gjithmonë është treguar mjaft e rezervuar sa i përket jetës së saj private, e si duket edhe kësaj radhe ajo ka […]Read More

Hoti: Jemi në mesin e 3-4 vendeve që më së

Gjatë mbledhjes së sotme të Qeverisë së Kosovës, u miratuan disa vendime që kanë të bëjnë me marrëveshjet ndërkombëtare, aspektet tjera që lidhen me funksionimin e vendit, si dhe strategjia kundër korrupsionit 2021-2023. Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, aty deklaroi po ashtu se masat antiCOVID që i kanë ndërmarrë më 11 nëntor, kanë dhënë rezultat. […]Read More

A i kanë të pasmet origjinale Luana Vjollca e Duda

Një nga të ftuarat e emisionit të kësaj jave në “Shiko Kush LUAN” me autore dhe moderatore Luana Vjollcën ishte edhe deputetja e njohur Dude Balje. Shpesh herë deputeten e kanë akuzuar se të pasmet e saj janë të bëra dhe jo origjinale. Kështu që Dude i mohoi njëherë e mirë këto thashetheme. Në fund […]Read More

Ultimatumi ndaj Hotit, Lista Serbe bojkoton edhe mbledhjen e Qeverisë

Ka nisur mbledhja e Qeverisë së Kosovës e ftuar nga kryeministri Avdullah Hoti, raporton Express.Megjithatë, në këtë mbledhje nuk janë duke marrë pjesë përfaqësues të Listës Serbe. Zëvendëskryeministri Goran Rakiq dhe ministri për Kthim dhe Komunitete, Delibor Jevtiq. Lista Serbe nuk ka marrë pjesë as në seancën e fundit të Kuvendit të Kosovës, derisa, kanë […]Read More

Valon Syla rikthehet në Facebook

Gazetarit Valon Syla i është rikthyer llogaria e tij në rrjetin social Facebook. Atij i ishte mbyllur profili pas disa shkrimeve radhazi për diasporën, Kjo ka ndodhur pas raportimeve që iu janë bërë në këtë rrjet social dhe reagimit që ka bërë i njëjti lidhur me ardhjen e diasporës. Pas shkrimit që ka bërë Syla […]Read More

Pas konfrontimeve me mërgimtarët, mbyllet profili në Facebook i Valon

Debati i gazetarit Valon Syla me mërgimtarët që ka filluar shumë kohë më parë ka rezultuar me mbylljen e profilit të tij në Facebook, shkruan Reporteri.net. Vazhdimisht kritikat e Sylës për mërgimtarët janë marrë si fyerje nga ana e tyre. Komentuesit madje kanë kërkuar nëpër rrjete sociale që të raportohet profili i Sylës. “Hani edhe […]Read More

Gjatë ditës pritet të ekzekutohen mjetet e Trustit për 70

Gjatë ditës pritet të ekzekutohen mjetet e Trustit për 70 mijë qytetarë Janë rreth 70 mijë qytetarë që sot do t’i marrin 10 përqind të mjeteve të tyre, njofton Klan Kosova. Transferimi i mjeteve për këta qytetarë do të nisë nga ora 10:00. Tërheqja e këtyre mjeteve është garantuar me Pakon për Rimëkëmbje Ekonomike të […]Read More

Italia shënon rastin e parë me variantin e ri të

Italia shënon rastin e parë me variantin e ri të COVID-19 Italia ka shënuar rastin e parë me variantin e koronavirusit të ri që është shfaqur për herë të parë në Britaninë e Madhe. Lajmi është konfirmuar nga zyrtarë të ministrisë së Shëndetësisë, raportojnë mediat italiane. Read More

Tahiri i pret bashkatdhetarët në Morinë, i siguron se s’ka

Zëvendës-kryeministri i parë i vendit, Besnik Tahiri, ka vizituar pikën kufitare në Morinë për të mirëpritur bashkatdhetarët që po vijnë në Kosovë. Këtë e bëri të ditur përmes një postimi në Facebook, në të cilin thotë se ua sqaroi atyre se janë të liruar nga pagesa e polisave të sigurimit. “Sonte vizitova pikën kufitare në […]Read More

“Vaksina mund t’i kthejë njerëzit në krokodilë dhe të bëjë

Presidenti brazilian, Jair Bolsonaro, ka nisur një sulm ndaj vaksinave të koronavirusit. Së fundmi, ai është shprehur se vaksina Pfizer-BioNTech mund t’i kthejë njerëzit në krokodila ose zonja me mjekër.Lideri brazilian i ekstremit të djathtë ka qenë skeptik ndaj koronavirusit qëkur e quajti atë “një grip i lehtë”. Këtë javë ai këmbënguli se nuk do […]Read More