Lajme

Nga LDK thonë se nuk kemi nevojë për koalicione

Komuna e Podujevës është njëra ndër komunat e cila do t’i nënshtrohet përsëri zgjedhjeve. Kjo për shkak që kjo komunë ka shkuar në balotazh në mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Pa i numëruar votat e diasporës, kandidati i LDK-së, Ekrem Hyseni, sipas web faqes së KQZ-së ka arritur të fitojë 44.30% të […]Read More

Lajme

Valon Ramadani: Kemi humbur betejën por jo luftën

Kandidati për kryetar të Ferizajt nga Lëvizja Vetëvendosje, Valon Ramadani, e ka cilësuar humbjen në Ferizaj, ‘humbje të betejës, por jo të luftës’. Ferizaj është njëra nga komunat në të cilat nuk do të ketë balotazh. Kryetari aktual i Ferizajt mori besimin e qytetarëve në zgjedhjet e 17 tetorit edhe për një mandat tjetër. Agim […]Read More

Showbiz

Fisnik Syla nuk heq dorë nga Fjolla Morina, bën hapin

Menjëherë pas lirimit nga paraburgimit, Fjolla Morina u komentua në media për ndarjen nga Fisnik Syla. Si Fisniku, poashtu edhe Fjolla kanë fshirë të gjitha fotografitë që kishin së bashku në rrjete sociale, derisa edhe kanë hequr njëri-tjetrin nga lista e miqve. Por, duket se Syla nuk po heq dorë dot nga këngëtarja. Biznesmeni ka […]Read More

Lajme

SHBA: Kosova dhe Serbia të shmangin veprimet që kërcënojnë stabilitetin

Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) ka deklaruar edhe një herë rëndësinë e dialogut të lehtësuar nga Bashkimi Evropian në mes Kosovës dhe Serbisë. Nëpërmjet një deklarate nga DASH thuhet se dialogu është mekanizmi kryesor për të adresuar normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë. “Theksojmë rëndësinë e dialogut të lehtësuar nga BE, i cili është […]Read More

Lajme

Navalny fiton çmimin e lartë me të cilin ishin nderuar

Opozitari i burgosur rus, Alexei Navalny, kritiku kryesor i Putinit, është shpërblyer të mërkurën me çmimin më të lartë të BE-së për të drejtat e njeriut, Çmimin Saharov. Në një shenjë të kritikës së hapur ndaj Kremlinit, udhëheqësit e Parlamentit Evropian e zgjodhën politikanin e njohur rus për t’ia dhënë çmimin e njohur. Në mesine […]Read More

Lajme

Sondazh: Kush duhet të jetë kryetar i Gjilanit?

Komuna e Gjilanit ka shkuar në balotazh në zgjedhjet lokale të mbajtura me 17 tetor. Në raundin e dytë do të përballen kandidatët e LDK-së dhe LVV-së, Lutfi Haziri dhe Alban Hyseni. Korrekt Press ka bërë një sondazh se kush duhet të jetë kryetar i Gjilanit, në të cilin mund të votoni më poshtë. Sondazhi […]Read More

Lajme

Çollaku: Raporti i Progresit tregoi se reformat për integrim në

Raporti i Progresit i publikuar dje nga Komisioni Evropian në mënyrë të detajuar ka treguar ngecjet në shumicën e fushave. Kështu tha në një intervistë për Klankosova.tv Bekim Çollaku, ish-Ministër i Integrimit Evropian. Çollaku tha se në disa fusha tash e dy vite ka pasur stagnim e në disa fusha të tjera edhe kthim prapa. […]Read More

Showbiz

“Graniti po e shfrytëzon për lojë”, flet shoku i Fifit

Pas një pauze katër vjeçare, reality-show, BigBrother u rikthye por tani në një format tjetër me personazhe të njohura ‘VIP’. Natën e parë u prezantuan 14 banorë, numër ky që mund të rritet apo zvogëlohet nga eliminimet apo hyrjet nga java në javë. Në natën e katërt të spektaklit të Big Brother Albania VIP është […]Read More

Lajme

Kandidati i cili mblodhi votat për asamblistë për herë të

Gjilanasi që mblodhi votat për asamblistë për herë të shtatë Të dielën që lamë pas qytetarët e Kosovës iu drejtuan kutive të votimit për të zgjedhur drejtuesit e komunave të tyre. Nga këto zgjedhje shumë prej komunave do të shkojnë në balotazh, e disa prej tyre tashmë kanë zgjedhur kryetarët. Por ajo që është interesante […]Read More