Marrëveshja Rama- Erdogan, gjuha turke në shkollat shqiptare, do të

Pak javë më parë, Kryeministri Edi Rama zhvilloi një vizitë zyrtare në Turqi, ku tërhoqi vëmendjen pritja që iu bë nga Presidenti Rexhep Taip Erdogan. Gjatë kësaj vizite, Rama mori premtimin për ndërtimin e spitalit të ri Rajonal në Fier, para zgjedhjeve të 25 prillit, sikundër u nënshkruan disa marrëveshje, edhe në fushën e arsimit. […]Read More

Kur mund të mbahet takimi Kurti-Vuçiq? Deklarohet Lajçak

Përfaqësuesi Special i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ajo që mund të nxjerrë nga vizita e tij në këto dy shtete, është se kishte vullnet nga të dy palët për të vazhduar dialogun dhe se një nga qëllimet e vizitës ishte të informonte udhëheqësin e Vetëvendosjes Albin Kurti si negociator të […]Read More

Kjo është deklarata e Donika Gërvallës, pasi fitoi rreth 72

Donika Gërvalla, ka folur pasi ka fituar postin e deputetes së Kuvendit nga lista “Guxo” dhe Lëvizja Vetëvendosje. Gërvalla në zgjedhjet e 14 shkurtit ka marrë 71 mijë e 720 vota, duke u bërë një nga kandidatët më të votuar në këto zgjedhje. Në një postim në Facebook, ish-anëtarja e LDK-së ka thënë se Kosova […]Read More

Haxhiu tregon kur pritet të formohet qeveria, thotë se nuk

Gazetari dhe publicisti i njohur, Baton Haxhiu, ka folur për rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të 14 shkurtit në Kosovë, rezultat ky i cili ishte parashikuar nga Haxhiu në bashkëpunim me institutin ‘Gani Bobi‘ dhe ‘Albanian Post‘. Ai ka thënë se aktualisht është fokusuar në zgjedhjet që do të mbahen së shpejti në Shqipëri, ku gjithashtu […]Read More

Rritjen më të madhe me vota në këto zgjedhje e

Ndonëse Vjosa Osmani është kandidatja më e votuar e këtyre zgjedhjeve, kandidati që ka shënuar rritjen më të madhe të votave krahasuar me zgjedhjet e fundit është Glauk Konjufca. Në zgjedhjet e 14 shkurtit ai ka fituar 127,955 vota më shumë sesa në zgjedhjet e 6 tetorit të vitit 2019. Kështu ka konstatuar përmes një […]Read More

IOM: 20 ​​migrantë u vranë pasi kontrabandistët i hodhën në

Të paktën 20 migrantë u vranë kur kontrabandistët hodhën 80 persona nga një anije në Detin Arabik.Kështu ka njoftuar sot përmes një deklarate për media Organizata Ndërkombëtare për Migracionin (IOM). Sipas deklaratës, kontrabandistët “filluan të bërtisnin se kishte shumë njerëz në anije” gjatë udhëtimit, i cili përfshinte gjithashtu të mitur, raporton france24. Pesë kufoma janë […]Read More

Avni Dehari dhe Adelina Grainca do ta udhëheqin seancën e

Sot KQZ publikoi rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Nga rezultatet e publikuara, tashmë dihen dy personat që do ta udhëheqin seancën e parë të legjislaturës së re, transmeton Indeksonline. Deputeti i LVV-së, Avni Dehari, që është më i vjetëri në legjislaturën e ardhshme do të jetë udhëheqësi i seancës së parë. Përkrah tij […]Read More

Ish-deputeti i LDK-së: Sovrani na e ka treguar vendin më

Ish- deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shkëmb Manaj ka folur pasi nuk i arriti votat e duhura për t’u bërë deputet. Përmes një postimi në Facebook se 14 shkurti është mesazh për 14 marsin, ditën kur do të zgjedhet kryetari i ri i LDK-së. “Lidershipi i ri duhet te marr mbi supe procesin e […]Read More

Kandidatja e AAK’së dëshmon se si partia e Ramush Haradinajt

Meliza Haradinaj kishte rezultuar të këtë fituar 3715 vota, kur në QNR të KQZ-së, më 26 shkurt 2021, ishin përllogaritur votat e kandidatëve të AAK-së për deputetë, bazuar në formularët e parë FRK të rezultateve zgjedhore të 14 shkurtit. Këto vota, asaj i nuk i jepnin asnjë shanse që të behej deputete , duke qenë […]Read More

Jetimi i varfër përlot botën me pyetjen drejtuar nënës së

Jemi mësuar tashmë me faktin që kanali i Elvis Naçi në platformën e Youtube të jetë mjaft aktiv me hedhjen e videove me tematika nga më të ndryshmet, shkruan OnAir. Në këtë kanal gjenden video qoftë motivuese, qoftë që tregojnë histori të ndryshme. Këto bëhen me qëllim që publiku të mësojë të shohë gjërat nga […]Read More