Pas shumë vitesh rikthehet derbi lokal i Mitrovicës

Java e gjashtë në Ligën e Parë do të nis sot (e martë) me dy ndeshje interesante, një në Grupin A dhe tjera në Grupin B, shkruan Sheshi.info Padyshim që vëmendja do të jetë në Mitrovicë, pasi aty ballafaqohen dy skuadra rivale të qytetit Trepça ’89 dhe Trepça. Përballje kjo e cila është një derbi […]Read More

Këmba e Valon Berishës në gjendje të keqe disa ditë

Futbollisti kosovar, Valon Berisha është duke u përballur me një lëndim jo të lehtë dhe për shkak të kësaj ai nuk është duke u paraqitur për ekipin e tij, Reims. Berisha në Instastory ka publikuar pamje të këmbës disa ditë pas lëndimit dhe nuk duket aspak në gjendje të mirë, transmeton Indeksonline. Kosovari u lëndua […]Read More

Orari i Kosovës për dy ndeshjet kualifikuese të muajit tetor

Kombëtarja e Kosovës në futboll rikthehet në program në muajin tetor me dy ndeshjet e radhës për kualifikimet e Kupës së Botës “Katar 2022”. “Dardanët” më 9 tetor do të udhëtojnë në drejtim të skandinavisë për t’u përballur me Suedinë, shkruan Demokracia.com Tri ditë më vonë, ekipi kombëtar i drejtuar nga Bernard Challandes do të […]Read More

Shenjë e mirë për Kosovën! Shtohen telashet e Suedisë para

Në kampin e Suedisë nuk qëndron një atmosferë e mirë para ndeshjes me Kosovën, shkruan Sheshi.info Pas lëndimeve te Filip Helanderit dhe Alexander Isakut, suedezët mund të mbeten edhe pa Jordan Larssonin, pasi është lënduar në stërvitje te Spartaku i Moskës dhe pritet të mos jetë në dispozicion të përzgjedhësit Janne Andersson. Përzgjedhësi i Suedisë […]Read More

Pritet vendim i duhur nga disiplina, FC Kosova pret fitore

Një situatë e tensionuar në mes shqiptarëve dhe serbëve ka ndodhur edhe në ligat rajonale te Frankfurtit në Gjermani, shkruan Sheshi.info FC Kosova Frankfurt është ndeshur me ekipin serb Tempo, ndeshje kjo e cila ishte e vlefshme për javën e 9-të në Kreisoberliga. Megjithatë jo gjithçka ka shkuar mirë, pasi sjelljet prej huliganizmi nga serbët […]Read More

Orari i Kosovës për tri ndeshjet kualifikuese të muajit tetor

Kombëtarja e Kosovës në futboll rikthehet në program në muajin tetor me tri ndeshjet e radhës për kualifikimet e Kupës së Botës “Katar 2022”. “Dardanët” më 9 tetor do të udhëtojnë në drejtim të skandinavisë për t’u përballur me Suedinë, shkruan Demokracia.com Tri ditë më vonë, ekipi kombëtar i drejtuar nga Bernard Challandes do të […]Read More

Këmba e Valon Berishës në gjendje të keqe disa ditë

Futbollisti kosovar, Valon Berisha është duke u përballur me një lëndim jo të lehtë dhe për shkak të kësaj ai nuk është duke u paraqitur për ekipin e tij, Reims. Berisha në Instastory ka publikuar pamje të këmbës disa ditë pas lëndimit dhe nuk duket aspak në gjendje të mirë, transmeton Indeksonline. Kosovari u lëndua […]Read More

Zymer Bytyqi asiston në golin e parë të Konyasporit

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes Kasimpasas dhe Konyasporit, e vlefshme për javën e shtatë në Superligën e Turqisë. Rezultati pas 45 minutave të parë ishte 1:2 për Konyasporin, shkruan Gazeta Express. Në golin e parë, Zymer Bytyqi asistoi për Koka, duke krosuar mrekullueshëm. 🇽🇰🇹🇷 | AMAZING ASSIST BY BYTYQI❗ Zymer Bytyqi makes […]Read More

“Skifterat” reagojnë me vendimin e Komisionit të Garave: Qesharak, por

Tifozët e Gjilanit “Skifterat” kanë reaguar në lidhje me incimin disiplinor nga Komisioni i Garave i Superligës në futboll, shkruan Sheshi.info Komisioni i Garave i Superligës së Kosovës në futboll kanë hapur procedurë disiplinore në lidhje me incidentin e ndeshjes Drita – Gjilani, e ku tifozët e kuqebardhëve sipas vendimit të KG-së kanë qenë ata […]Read More

Inicim disiplinor ndaj futbollistit te Dritës dhe Prishtinës

Komisioni i Garave i Superligës së Kosovës në futboll ka hapur procedurë disiplinore në lidhje ndëshkimin me karton të kuq te Prince Baldes së Dritës dhe Bleart Tolaj te Prishtinës, shkruan Sheshi.info Ndeshjet të cilët i kanë takuar javës së gjashtë, ka pasur ndëshkime me karton të kuq në dy takimet e zhvilluara në “Fadil […]Read More