Drita apo Gjilani, Tahir Lushtaku tregon se për cilin klub

Sport Club “Gjilani” ka arritur të triumfoi në derbin lokal kundër Dritës. Kjo ndeshje përfundoi me rezultatin e pastër, 0-2. Golat për “kuqebardhët” i realizuan Gerhard Progni nga gjuajtja e lirë dhe Shend Kelmendi, shkruan Sheshi.info Kjo ndeshje u karekterizua me raste të pakta shënimi, por me spektakël në tribuna nga dy tifozeritë. Tahir Lushtaku, […]Read More

Prishtina deklason Feronikelin, Malisheva dhe Ballkani ndajnë pikët

Kanë përfunduar dy nga tri ndeshjet e fundit të javës së gjashtë në Superligën e Kosovës në futboll, shkruan Zeri.info. Prishtina ka vazhduar me fitore, duke triumfuar edhe sot në udhëtim te Feronikeli. Ndeshja e zhvilluar në “Rexhep Rexhepi” ka përfunduar me rezultatin 0-4. Endrit Krasniqi, Leotrim Kryeziu, Otto John dhe Bleart Tolaj shënuan golat e […]Read More

Zyrtare: Gjilani me një mungesë të madhe në derbin me

Sot zhvillohet super derbi kosovar mes Dritës dhe Gjilanit. Drita dhe Gjilani luajnë me fillim nga ora 15:00, në kuadër të xhiros së gjashtë të Superligës së Kosovës në futboll, shkruan GazetaBlic Sport. Pak para ndeshjes janë publikuar edhe formacionet zyrtare të ballafaqimit. Tek skuadra e Gjilanit mungesë e madhe është padyshim ajo e mesfushorit ofansiv, […]Read More

Trajneri i Sauthamptonit dënon Armando Brojën

   Armando Broja pritej si titullar në ndeshjen e sotme të Southampton kundër Wolves. Performancat e sulmuesit shqiptar kishin ardhur në rritje dhe kundër West Ham shkëlqeu me mënyrën sesi u paraqit në fushën e lojës. Por në ndeshjen e fundit për Kupë ndaj Sheffield United, Armando Broja e mori shumë lehtë rivalin dhe nuk […]Read More

Drita – Gjilani, formacionet zyrtare

Sot zhvillohet super derbi kosovar mes Dritës dhe Gjilanit. Drita dhe Gjilani luajnë me fillim nga ora 15:00, në kuadër të xhiros së gjashtë të Superligës së Kosovës në futboll, shkruan GazetaBlic Sport. Pak para startit të ndeshjes, trajnerët e dy skuadrave, Nuhiu dhe Munishi kanë bërë të ditur formacionet titullare. Tek Drita nuk startojnë Hamdi […]Read More

Drita – Gjilani, statistikat dhe të gjitha duelet e pasluftës

Është koha për derbin e qytetit të Gjilanit, apo derbin që ngjall interesimin më të madh në futbollin kosovar mes Dritës dhe Gjilanit. Dy skuadrat e qytetit sa herë që përballen mes vete dhurojnë spektakël në fushë, derisa tifozët e tyre ‘Intelektualët’ dhe ‘Skifterat’ përkujdesën për atmosferë elektrizuese në tribuna. Mëkati më i madh është […]Read More

Drita favorite për të triumfuar sot ndaj Gjilanit, sipas kompanisë

Sot (e diel) do të zhvillohet derbi i zjarrtë mes dy rivalëve lokal, Dritës dhe Gjilanit, shkruan Zeri.info. Kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, teksa është e vlefshme për javën e gjashtë në Superligën e Kosovës. Skuadra e drejtuar nga Ardian Nuhiu ende nuk e ka shijuar humbjen, duke regjistruar tri fitore […]Read More

Java e pestë e Ligës së Parë mbyllet në “Ferki

Dita e dielë (sot) në Ligën e Parë do ta mbyllë siparin e javës së pestë me një ndeshje interesante, shkruan Sheshi.info Takimi i cili zhvillohet në kuadër të Grupit B e vë në ballafaqim Vushtrrinë dhe Ramiz Sadikun. Gladiatorët pas një serie barazimesh do të kërkojnë fitoren, derisa ekipi nga Prishtina tenton ta ndjek […]Read More

Trajneri i Ulpianës: “Meqë jemi pa shtëpi, jemi të detyruar

Kanë përfunduar dy ndeshjet e sotme të Superligës së Kosovës, shkruan Insporti. Ulpiana dhe Dukagjini u përballën sot në kuadër të xhiros së gjashtë në Superligën e Kosovës, ku edhe pas 90 minutave ndeshja përfundoi me rezultat të bardhë, 0-0. Pas ndeshjes, ka folur trajneri i KF Ulpianës, i cili tha se ekipi nuk mundi […]Read More

Drenica barazon ndaj Llapit, Lushtaku tregon “fajtorin” e ndeshjes

Xhiroja e gjashtë në Superligë është hapur me dy takime shumë interesante, shkruan Sheshi.info Takimi mes Llapit dhe Drenicës, i zhvilluar në Merdare përfundoi me rezultat të barabartë 1-1. Pas ndeshjes, trajneri i Drenicës Tahir Lushtaku u pronocua për media. “Ndeshjen besoj që e kemi nisur në mënyrën më të mirë të mundshme, pavarësisht terrenit […]Read More