Prishtina – Folgores, kjo është skuadra favorite sipas bastoreve

Ashtu edhe siç pritej, Prishtina është edhe favorite ndaj Folgores në kompanitë e basteve, shkruan Gazetasheshi.com. Bardhekaltërit, sipas “Unibet” kanë kuotë tejet të vogël për fitimin e këtij dueli (1.05), ndërsa kuotë të lartë ka fitorja e Folgores, ku fitorja e tyre shpërblehet me shifra të larta (21.00). Edhe barazimi ka një kuotë të lartë, […]Read More

Testohet ekspedita e Prishtinës, këto janë rezultatet

Ekspedita e Prishtinës, është testuar për Covid-19 para ndeshjes ndaj Folgores në parakualifikimet e Ligës së Kampionëve, shkruan Gazetasheshi.com. Në taborin bardhekaltër të gjithë futbollistët kanë rezultuar negativ dhe do të jenë të gatshëm për përballjen e parë. Ekipi kryeqytetas nga ora 20:00 do të zhvillojnë edhe seancën e fundit stërvitore para ndeshjes së nesërme. […]Read More

Zyrtare: Blendi Idrizi nënshkruan me klubin e madh gjerman

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Blendi Idrizi ka nënshkruar një marrëveshje të re me klubin gjerman, FC Schalke 04. Idrizi me kontratën e re me skuadrën nga Gelsenkirchen do të mbetet në klub edhe për dy vjet të tjera. Këtë e ka bërë të ditur vetë klubi gjerman përmes një komunikate të lëshuar për media. […]Read More

Bekim Isufi tregon arsyen pse mori drejtimin e Ballkanit

Klubi nga Suhareka, FC Ballkani para pak ditësh ka bërë të ditur se nga sezoni i ardhshëm trajner i ri i skuadrës do të jetë Bekim Isufi. Isufi është pasardhës i Bledi Shkëmbit, që u shkarkua pas një sezoni jo të mirë me klubin. Teksa, në një prononcim për Insportin, tashmë trajneri i ri i […]Read More

Mediumet në Serbi çohen në këmbë për Xherdan Shaqirin

“Nova .rs” shkruan: “B0MBAT e Shaqirit i sjellë zviceranët një hap më afër fazës së tetës (16-ës) së finales”. Disa media e quajnë merimanga vrasëse e disa B0MB dhe disa provokator. Ky emri i Xherdan Shaqirit sa i frikshëm është për Serbinë, ende e kujtojnë nokautin e 22 qershorit të vitit 2018, kur goli i […]Read More

Kjo është situata me vendet e treta, Zvicra me gjasa

Zvicra ka përfunduar në vendin e tretë në grupin A pas Italisë dhe Welsit. Helvetikët tashmë kanë 4 pikë dhe duhet të presin deri në përfundim të fazës së grupeve për të mësuar fatin rreth kualifikimit. Aktualisht ata mbajnë primatin në renditjen e vendeve të treta me 4 pikë. Katër nga gjashtë vendet e treta […]Read More

Zyrtare: Trepça ’89 ndahet me futbollistin e njohur

Janë duke vazhduar largimet nga Trepça ’89 e cila nuk mbijetoi edicionin e kaluar në Superligën e Kosovës në futboll. Pas largimit të dy yjeve të ekipit, Muharrem Jasharit dhe Arbnor Mujës një tjetër lojtar ka njoftuar “divorcin”,. Ardian Muja është lojtari tjetër që ka zyrtarizuar largimin e tij nga “Minatorët”. Muja përmes një njoftimi […]Read More

Kjo pritet të jetë skuadra e Rron Brojës për sezonin

Rron Broja është shumë pranë rinovimit me skuadrën e Partizanit. Mesfushori dhe drejtuesit e kuq pritet që shumë shpejt të gjejnë akordin për të rinovuar kontratën e 25-vjeçarit që skadon në fund të këtij muaji. Broja kishte dy oferta nga Hungaria, por me shumë gjasa, do të jetë lojtar i të kuqve edhe për sezonin […]Read More

Belgjika po shkëlqen në Kampionatin Evropian, Januzaj dëfrehet nëpër kafiteri

Derisa shokët e tij në Përfaqësuesen e Belgjikës po shkëlqejnë në Kampionatin Evropian “Euro 2020”, mesfushori Adnan Januzaj po “shëtitet” nëpër kafiteri të Prishtinës. Futbollisti nga origjinë nga Istogu është fotografuar të premten në një nga lokalet e kryeqytetit së bashku me ish-gazetarin e sportit, Maliq Buzuku. Ish-mesfushori i Manchester United, i cili luan në […]Read More