Zyrtare: Istogu bën goditjen e madhe, nënshkruan me yllin e

FC Istogu ka bërë një goditje të madhe në afatin kalimtar veror. Skuadra nga rrafshi i Dukagjinit ka zyrtarizuar mbrojtësin Veton Kabashi. Në fakt për Kabashin është një rikthim te Istogu las tetë viteve të kaluara te Flamurtari. Qendërmbrojtësi shtatlartë ka qenë edhe kapiten i kuqezinjve dhe njëri nga më të mirët në vitet e […]Read More

Tifozët e flakë të Dritës nisen për Prishtinë për ndeshjen

Një ndeshje e madhe e pret futbollin e Kosovës sot në arenën ndërkombëtare. Drita do të ndeshet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë me gjigantin holandez, Feryenoord në kuadër të rrethit të dytë në Conference League, shkruan Demokracia.com. Tashmë tifozët e Dritës “Intelektualët” kanë nisur grumbullimin në Gjilan saktësisht te Palestra “Bashkim Selishta” nga ku […]Read More

Futbollisti i Duisburgut, Enis Vila, e pranon ftesën e Kosovës

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi sot priti neë takim futbollistin Enis Vila me prejardhje nga Kosova i cili karriereën e tij po e zhvillon neë Gjermani. Qendeërmbrojteësi i cili luan peër skuadreën gjermane MSV Duisburg U19 u shpreh i lumtur peër fteseën qeë ka marreë dhe shprehu gatishmeërineë peër t’iu bashkuar […]Read More

Xhevdet Llumnica: Drita duhet të japë 100% dhe ta shfrytzojë

Drita nesër takohet me Feyenoordi në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Drita dhe Feyenoordi takohen nga ora 21:00 në kuadër të fazës së dytë të kualifikimeve për UEFA Conference League, shkruan GazetaBlic Sport. Ish lojtari i Dritës, Xhevdet Llumnica ka folur në lidhje me këtë duel, ku ka theksuar se Drita e ka mjaft të vështirë […]Read More

Begolli: Mundësi e mirë për klubet që të pretendojnë Evropën,

Në edicionin garues 2022/23 Kosova do të paraqitet me 4 ekipe në garat evropiane. Futbolli kosovar do të prezantohet në Champions League, Europa League dhe Conference League, ku të drejtën e pjesëmarrjes do ta kenë: kampioni, fituesi i Kupës, vendi i dytë dhe vendi i tretë në renditjen e Superligës. Lidhur me këtë ka folur […]Read More

Momenti kur gjigantët e Feyenoord zbarkojnë në tokën e Kosovës

Ekspedita e klubit të madh holandez, Feyenoord ka zbarkuar orë më parë në tokën e Kosovës. Feyenoord do të përballet me nënkampionen e Kosovës, Dritën në kuadër të raundit të dytë në Ligën e Konferencës, shkruan Demokracia.com. Një ditë para ndeshjes, lojtarët dhe stafi i klubit nga Roterdami kanë mbërritur në Kosovë, ndërkohë që tashmë […]Read More

Lazio po synon edhe dy futbollistë shqiptarë

Thomas Strakosha, Vedat Muriqi e Elseid Hysaj duket numër i vogël i futbollistëve shqiptarë te Lazio për Igli Taren. Ai po synon edhe dy futbollistë tjerë shqiptarë për t’iu bashkuar skuadrës italiane, shkruan Demokracia.com. Sipas “Corriere dello Sport”, në listën e klubit kryeqytetas për merkaton e verës, janë edhe Xherdan Shaqiri i Liverpoolit si dhe […]Read More

Lista e lojtarëve të Feyenoordit të ftuar kundër Dritës

Drita dhe Feyenoordi do të sfidohen mesvete në ndeshjen e parë të raundit të dytë në Ligën e Konferencës. Kjo përballje do të zhvillohet të enjten me fillim nga ora 21:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, shkruan Demokracia.com. Gjigantët e futbollit holandez, Feyenoord kanë bërë publike listën e lojtarëve të ftuar në takimin kundër […]Read More

Kampionia e Kosovës e pret kampionin e Uellsit në kuadër

Klubi Futbollistik “Prishtina” sot (e marte) e pret skuadrën Connah’s Quay Nomads, ndaj të cilës do ta zhvillojë sfidën e parë në kuadër të fazës kualifikuese të Ligës së Konferencës. Ndeshja zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës me fillim nga ora 18:00 dhe kryeqytetasit konsiderohen favorit për ta fituar këtë përballje, shkruan Gazetasheshi.com Gjithashtu, […]Read More

Tare nis misionin për transferimin e Shaqirit te Lazio, zbulohet

Garës për transferimin e Xherdan Shaqirit i është bashkuar edhe Lazios. Madje, drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, thuhet se ka nisur kontaktet me Liverpoolin. Sipas raportimeve, lacialët janë të gatshëm të paguajnë 12 milionë euro për futbollistin nga Zhegra. 10 milionë para të gatshme, kurse 2 milionë tjera në formë të bonuseve. Mbetet të […]Read More