Lista e lojtarëve të Feyenoordit të ftuar kundër Dritës

Drita dhe Feyenoordi do të sfidohen mesvete në ndeshjen e parë të raundit të dytë në Ligën e Konferencës. Kjo përballje do të zhvillohet të enjten me fillim nga ora 21:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, shkruan Demokracia.com. Gjigantët e futbollit holandez, Feyenoord kanë bërë publike listën e lojtarëve të ftuar në takimin kundër […]Read More

Kampionia e Kosovës e pret kampionin e Uellsit në kuadër

Klubi Futbollistik “Prishtina” sot (e marte) e pret skuadrën Connah’s Quay Nomads, ndaj të cilës do ta zhvillojë sfidën e parë në kuadër të fazës kualifikuese të Ligës së Konferencës. Ndeshja zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës me fillim nga ora 18:00 dhe kryeqytetasit konsiderohen favorit për ta fituar këtë përballje, shkruan Gazetasheshi.com Gjithashtu, […]Read More

Tare nis misionin për transferimin e Shaqirit te Lazio, zbulohet

Garës për transferimin e Xherdan Shaqirit i është bashkuar edhe Lazios. Madje, drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, thuhet se ka nisur kontaktet me Liverpoolin. Sipas raportimeve, lacialët janë të gatshëm të paguajnë 12 milionë euro për futbollistin nga Zhegra. 10 milionë para të gatshme, kurse 2 milionë tjera në formë të bonuseve. Mbetet të […]Read More

Xhaka këmbëngul te largohet nga Arsenali, ky është vendimi i

Granit Xhaka është aq i etur për të kaluar në Romë, sa që thuhet se ai ka vendosur të heqë dorë nga bonuset e tij te Arsenali për t’u bashkuar me José Mourinho në Kryeqytetin italian. “Special One” ka kërkuar që Xhaka të jetë prioritet në këtë afat kalimatr dhe të dy klubet janë afër […]Read More

Godet KF Onix, ky është transferimi i ri i skuadrës

Klubi Futbollistik “Onix” është njëra ndër skuadrat më të organizuar në Ligën e Parë të futbollit kosovar. Skuadra nga Banja e Pejës tashmë ka filluar të përgatitet maksimalisht për sezonin e ri i cili pritet të jetë mjaftë i nxehtë. KF Onix ka arritur marrëveshje me sulmuesin anësor, Florent Rexhaj. Kujtojmë se Rexhaj së fundmi […]Read More

Rey Manaj drejt transferimit në elitën e futbollit portugez

Sulmuesi shqiptar, pjesë e Barcelonës B, pritet t’i bashkohet ekipit të Famalicaos sezonin e ardhshëm. Klubi portugez, sipas medieve luzitane, ka arritur marrëveshjen me Barcelonën për huazimin e sulmuesit 24-vjeçar shqiptar. Në fund të sezonit, në fakt, Famalicao do të ketë opsionin e blerjes së kartonit të futbollistit. Sezonin e kaluar, me Barcelonë B, Rey […]Read More

Ferizaj zyrtarizon ndeshjen e parë miqësore, do të luaj ndaj

Ferizaj ka konfirmuar miqësore e parë, e cila do të jetë ndeshje testuese para edicionit të ri. Siç njofton faqja zyrtare e ferizajasve, skuadra e Megzon Visokës do të përballet me Kastrioti Stukenbrock, klub ky që bë gara në ligën gjermane, shkruan Gazeta Olle. Kjo ndeshje do të zhvillohet të hënën, dhe fillon në ora […]Read More

Lajm i madh për Brojën, Chelsea i ofron kontratë afatgjatë

Chelsea është bindur t’i ofrojë kontratë të re Armando Brojës, të cilin sezonin e kaluar e huazoi te Vitesse në Eredivisie. Marrëveshja e re do të jetë 5-vjeçare, që do të thotë se sulmuesi i Kombëtares Shqiptare do të ketë një shans të artë për t’u konfirmuar në ekipin e parë të bluve të Londrës. […]Read More

Blakçori: Drita po shkëlqen në këto gara dhe nuk është

Drita ka kaluar në rundin e dytë të Ligës së Konferencës pas fitores ndaj Deçiqit të Tuzit. Skuadra e drejtuar nga Ardian Nuhiu, u kualifikua në rundin e dytë me rezultat të përgjithshëm 3-1 ndaj skuadrës së Mali të Zi. Drita në rundin e dytë të kësaj gare do të takohet me skuadrën e njohur […]Read More

Në Kosovë kanë ardhur tre makina të teknologjisë VAR

Edicioni i ri i Superligës së Kosovës në futboll do të ndihmohet edhe përmes sistemit teknologjik VAR. Faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Kosovës lëshoi një paralajmërim përmes një video të shkurtër për ardhjen e kësaj teknologjie edhe në futbollin kosovar. Por, sekretari i FFK-së Eroll Salihu ka thënë për KosovaPress së tashmë në […]Read More