Lajme

LAJMI I FUNDIT: Arrihet koalicioni i parë VV-LDK (FOTO)

Jo zyrtarisht Lëvizja VETËVENDOSJE! dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur pajtueshmëri për të bashkëqeverisur në Shtime, njofton Korrekt Press. Ky njoftim për bashkëqeverisje vjen pas një postimi të publikuar në faqen zyrtare nga kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Shtimes, Qemajl Aliu. Në foto shihen së bashku kandidati i LVV-së për kryetar Qemajl […]Read More

Sport

Goli i “çmendur” i shënuar nga Egzon Qerimi ndaj Dritës

Ulpiana ka qenë fantastike në takimin ndaj Dritës, ku edhe në fund arritën që të fitojnë një pikë. Me rezultat të barabartë, skuadra e drejtuar nga Edlir Tetova, ka siguruar një pikë të artë pas golit të Egzon Qerimit. Gazeta “Sheshi” ua sjellë golin e shënuar nga Qerimi, në videon më poshtë: https://sport.korrektpress.org/wp-content/uploads/2021/10/video-1634300500.mp4 Të drejtat […]Read More

Lajme

Florentina Vokshi, kandidatja e VV-së për Gjilan: Së bashku do

Kandidatja për Asamblenë Komunale të Gjilanit nga radhët e VV-së, Florentina Vokshi kandidon me numrin 29, në këto zgjedhje komunale. Florentina Vokshi ka lindur më 27 maj të vitit 1988 në Prishtinë. Ka përfunduar studimet për Menaxhment, Biznes dhe Ekonomi, si dhe është në përfundim të masterit për Administratë Publike dhe Diplomaci. Ajo premton që […]Read More

Lajme

Kapja e arsimit në Ferizaj nga Agim Aliu dhe PDK

Korrekt Press ka arritur të sigurojë një bisedë në të cilën shihet se si anëtarët e PDK-së shfaqin qëllimet e tyre për kapjen e shkollave dhe drejtorive të tyre në Ferizaj. Në këtë bisedë të vitit 2017, një profesor (emër i njohur për redaksinë) i gjimnazit “Kuvendi i Arbërit” i bën thirrje një nxënësit të […]Read More

Bota

Në më pak se dy orë, në Lubljanë bien 116

Të mërkurën mbrëma janë shënuar reshje të mëdha të shiut në Slloveni, të tilla që mund të regjistrohen një herë në 250 vjet. Mbi 500 objekte janë vërshuar nga uji vetëm në kryeqytet – Lubjanë. Shërbimet e qytetit kanë njoftuar se prej orës 20:00 e deri në mesnatë kanë pranuar mbi 2700 telefonata nga qytetarët […]Read More