Ramazani po afron / Me këtë datë fillon muaji i

Edhe pak ditë javë na ndajnë nga muaji i shenjtë i Ramazanit. Bazuar në kalendarin mysliman agjërimi fillon me datën 12 prill, ditën e hënë. Të gjithë besimtarët e fesë islame do të agjërojnë për 30 ditë rresht, gjithsej i bije 1 mijë e 441 orë. Muaji i shenjtë i Ramazanit do të përfundojë më […]Read More

Bashkësisë Islame i vidhet vetura e bartjes së kufomave

Një veturë e cila përdoret për bartjen e kufomave, është vjedhur nga parkingu i Bashkësisë Islame në Pejë. Policia ka njoftuar se ka arrestuar të dyshuarin në Mitrovicën e Jugut i cili po voziste veturën e vjedhur. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili rekomandon që pas intervistimit i dyshuari të […]Read More

Rrahet gazetari Visari Duriqi

Mbrëmë në mesnatë është sulmuar fizikisht gazetari Visar Duriqi, autor i emisionit hulumtues “Indoks”. Sulmi fizik ndaj tij është bere nga tre persona ende të panjohur. Tre persona e kishin pritur gazetarin Duriqi, para hyrjes së banesës së tij. Ai është sulmuar posa ka dalë nga vetura e tij. Në këtë kohë Duriqi kishte qenë […]Read More

Aksioni i madh i Policisë, këta janë personat e arrestuar

Policia e Kosovës, përkatësisht Departamenti i Krimeve të Rënda është duke zhvilluar një aksion policor në Ministrinë e Bujqësisë dhe në zyrat e kësaj ministrie në Prishtinë, Lipjan, Istog dhe Gjilan. Deri tani janë arrestuar 12 persona. Personat që janë arrestuar deri tash gjatë këtij aksioni janë:Read More

Këta janë të arrestuarit deri më tani / Operacioni te

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës, Departamenti i Krimeve të Rënda është duke zhvilluar një operacion te Agjencia për Zhvillimin e Bujqësisë, dhe në disa lokacione tjera në komuna të ndryshme. Burimet e IndeksOnline brenda këtij operacioni kanë thënë se deri tani në pranga ka përfunduar Agim Nuha, drejtoria për autorizimin e pagesave dhe një […]Read More

PAMJE / Aksion policor në Ministrinë e Bujqësisë

Policia e Kosovës është duke kryer një bastisje në objektin e Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural. Policia e Kosovës mëngjesit ka zbarkuar në Ministrinë e Bujqësisë ku po kryen një operacion policor, shkruan Gazeta Blic. Lajmin e ka konifrmuar për “Gazeta Blic” edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani. Kelani ka thënë […]Read More

“Gjysma e Vetëvendosjes hala s’e këqyr lojën e Kosovës në

Gazetari Valon Syla ka folur rreth çështjes së bashkimit të Kosovës me Shqipërinë duke thënë se kjo temë diskutohet vetëm për të nxitur votues brenda Kosovës dhe Shqipërisë. Syla në Pressing të T7 ndër të tjera përmendi një shtet të bashkuar shqiptar ku do të funksionin dy parlamente, dy shtete, një ushtri, një ekip futbolli, […]Read More

Paralajmërohen masa / Albin Kurti thirrje bordit të AKP-së: Mos

Pretendenti për kryeministër Albin Kurti përmes një statusi në Facebook ka kujtuar kohën kur vet si kryeministër i vendit kishte paraparë ndryshimin rrënjësor të statusit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit. Ndërsa tani kur vendi nuk ka qeveri me kompetenca të plota, AKP-ja siç ka thënë Kurti po synon të vazhdojë me valë të reja të […]Read More

Bekë Berisha: Vetëvendosja fitoi me dezinformata dhe mashtrim

 Kandidati për deputet i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Bekë Berisha, i ka komentuar rezultatet zgjedhore të 14 shkurtit. Berisha tha se të gjitha partitë përjetuan rënie përveç Lëvizjes Vetëvendosje. Sa i përket AAK-së ai tha se janë në nivelin e njëjtë të votave. “Ky ishte një trend tek të gjitha partitë përveç Lëvizjes Vetëvendosje. […]Read More

Momenti kur dhjetëra persona e sulmojnë djalin e Nenad Rashiqit

Nikolla Rashiq, djali i Nenad Rashiqit, është rrahur nga disa persona në fshatin Llapnasellë të Graçanicës derisa po dilte nga shkolla ku vijon mësimet. Reporteri.net ka arritur të sigurojë videon e momentit të sulmit ndaj djalit të politikanit serb, Rashiq. Siç shihet në pamje, përreth djalit të Rashiqit janë të grumbulluar shumë persona. Në video […]Read More