Bekim Jashari: Kadri Veseli dhe Hashim Thaçi më kanë kërkuar të jem kandidat i PDK-së për kryetar të Skenderajt

 Bekim Jashari: Kadri Veseli dhe Hashim Thaçi më kanë kërkuar të jem kandidat i PDK-së për kryetar të Skenderajt

Bekim Jashari, kryetari në largim i Komunës së Skenderajt, ka treguar se si PDK-ja në zgjedhjet lokale të 2017 e vendosën atë si pretendent të përshtatshëm, pasi njerëzit e partisë nuk po arrinin të pajtoheshin për postin e kryetarit.

Në emisionin “Kallxo Përnime” Bekim Jashari tha se mospajtimet nisën kryesisht pasi Sami Lushtaku nuk po pajtohej që kandidat të ishte Nuredin Lushtaku, por dikush tjetër. Pas kësaj, ai tha se ish-lideri Kadri Veseli propozoi Bekim Jasharin për kandidat.

TË TJERA