Berisha: Nëse Qeveria e Kurtit e padit Serbinë për gjenocid, atëherë ka kryer një mision historik

 Berisha: Nëse Qeveria e Kurtit e padit Serbinë për gjenocid, atëherë ka kryer një mision historik

Ditë më parë, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka njoftuar se do ta padisin Serbinë për gjenocid në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë.

Nëse kjo ndodh, gazetari kosovar, Ridvan Berisha u shpreh se për të kjo qeveri e ka kryer një mision historik.

Po ashtu ai u bëri thirrje që sa më shpejtë të inicojnë padinë.

Postimi i plotë:

Nese Qeveria e kryeministrit Kurti, ne esence shteti jone, e padite Serbine per gjenocid, pa vonesa por te pergatitur mire nga pikepamja juridike ne menyre qe te triumfoje e verteta e perjetuar dhe me fakte, atehere per m’u kjo qeveri e ka kryer nje mision historik. Uroj te mos dorezohen perpara asnje presioni, te ftojne specialiste vendore e nderkombetare dhe sa me shpejte te iniciojne padine!

TË NGJASHME