Digiqole ad

Conor Benn refuzon përsëri përballjen me Florian Markun

 Conor Benn refuzon përsëri përballjen me Florian Markun

Florian Marku ka bërë thirrje që në të ardhmen të ndeshet me Conor Benn.

“Unë nuk jam frikacak si Conor Benn, i cili zgjedh njerëz që kanë humbur gjashtë, shtatë, tetë herë”, tha Marku për Sky Sports. “Jo, kundërshtarët e mi janë të pamposhtur. Ata nuk e japin humbjen e tyre lehtë”.

Marku dëshiron prej kohës të përballet me anglezin Conor Benn, të cilin e ka thërritur për të disatën herë për tu ndeshur, por që gjithmonë ka marrë refuzimin e këtij të fundit. Conor Benn ishte i pranishëm ne meqin e Florian Markut dhe nuk u impresionua aspak nga performanca e Markut.

“Ai mund të thotë çfarë të dojë, mund të më quajë frikacak e të thotë të tilla fjalë, por është shumë mbrapa meje. Duele si ky që po bën Marku, unë i kam bërë me kohë. Ai sot u ndesh me një kundërshtar të një peshe më të ulët dhe u rrëzua prej tij.

“Nuk e fajësoj që më thërret gjithmonë, është 28 vjeç dhe dëshiron të ngjitet në karrierë. Por të më thuash frikacak? Mos u bëj qesharak. Kam qenë dhë unë në pozicionin e tij, por tashmë munda ish kampionin e divizionit Sebastian Folmer”- u shpreh Conor Benn që mohon kategorikisht një përballje me Markun.

TË NGJASHME