Futbollisti i Duisburgut, Enis Vila, e pranon ftesën e Kosovës

 Futbollisti i Duisburgut, Enis Vila, e pranon ftesën e Kosovës

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi sot priti neë takim futbollistin Enis Vila me prejardhje nga Kosova i cili karriereën e tij po e zhvillon neë Gjermani.

Qendeërmbrojteësi i cili luan peër skuadreën gjermane MSV Duisburg U19 u shpreh i lumtur peër fteseën qeë ka marreë dhe shprehu gatishmeërineë peër t’iu bashkuar Dardaneëve, njofton FFK, shkruan Zeri.info. 

Me keëteë vendim, futbollisti Vila po  realizon deëshireën e tij  dhe teë prindeërve teë tij peër ta peërfaqeësuar Kosoveën U-19.

Enis Vila si qendeërmbrojteës eështeë mjaft perspektiv dhe peër keëteë ai po veëzhgohet nga klube teë meëdha neë Bundesliga.

TË NGJASHME