Isufi: Fitoren ia dedikojmë Halil Kastratit, i dëshirojmë shërim të shpejt

 Isufi: Fitoren ia dedikojmë Halil Kastratit, i dëshirojmë shërim të shpejt

FC Ballkani ka arritur që të marrë fitore të madhe në shtëpi ndaj Drenicës, ku edhe ka marr kreun e tabelës.

Edhe pse ishin duke humbur 2-0, skuadra e drejtuar nga Bekim Isufi nuk u dorëzua dhe kësisoj bën rikthimin e madh në 3-2 dhe morën pikët e plota.

Pas ndeshjes, trajner është pronocuar për media, ku fitoren ia ka dedikuar mikut të tij Halil Kastratit.

Besoj që jo vetëm ne por i gjithë populli i Kosovës duhet t’i urojë shërim të shpejtë njeriut human siç është Halil Kastrati”.

Ne e pamë se skuadra ka kualitet të madh në fushë, po tregojmë se dimë të krijojmë raste dhe t’i shfrytëzojmë ato”.

Patëm më shumë se 25 goditje në portë dhe po tregojmë se kjo ekip ka kualitet dhe cilësi të shumëfishtë”, tha trajneri për Art Sport.

Humanitari Halil Kastrati së fundmi do të kryejë një operacion të vështirë.

TË TJERA