“Kosova dhe Shqipëria, përballë dy referendumeve për c’kapjen e shtetit”, Albin Kurti në takim me Lulzim Bashën

 “Kosova dhe Shqipëria, përballë dy referendumeve për c’kapjen e shtetit”, Albin Kurti në takim me Lulzim Bashën

Gazetari nga Shqipëria, Çim Peka, ka publikuar një foto ku shihen në një tavolinë kreu i VV-së, Albin Kurti dhe kreu i PD-së në Shqipëri, Lulzim Basha.

Edhe në Kosovë edhe në Shqipëri, pritet të mbahen zgjedhjet e reja, ku favoritet kryesore janë VV-ja në Kosovë e PD-ja në Shqipëri.

Peka në foton e publikuar, thotë se “Kur binin barrierat ndërmjet të majtës dhe të djathtës! Kosova dhe Shqipëria, përballë dy referendumeve për c’kapjen e shtetit…”.

Bashkë me Kurtin ishte edhe Liburn Aliu dhe Arbër Zaimi.

TË NGJASHME