Kurti dhe deputetët e tij dikur e gjuanin me vezë Xhavit Halitin, ndërsa sot ia kërkojne votën për Vjosa Osmanin

 Kurti dhe deputetët e tij dikur e gjuanin me vezë Xhavit Halitin, ndërsa sot ia kërkojne votën për Vjosa Osmanin

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti i cili para disa vitesh e gjuante me vezë deputetin e PDK-së Xhavit Haliti, sot po e lutë që ai të merr pjesë në seancë për ta zgjedhur Vjosa Osmanin presidente.

Mbrëmë ministrja e drejtësisë, Albulena Haxhiu, gjatë një lidhje telefonike në Klan Kosova ka konfirmuar se gjatë ditë kanë biseduar me deputetin e PDK Xhavit Haliti për ta ftuar në seancën për zgjedhjen e presidentit.

Por më poshtë mund të shihni pamje nga koha kur Albin Kurti personalisht e gjuante me vezë deputetin Xhavit Haliti.

TË TJERA