LAJMI I FUNDIT: 28 të vdekur, dhe 489 raste të reja me Covid-19

 LAJMI I FUNDIT: 28 të vdekur, dhe 489 raste të reja me Covid-19

Coronavirus economic impact concept image

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 28 viktima si pasojë e COVID-19.

Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 489 raste të reja të infektuara me këtë virus.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Njoftimi i plotë:

06 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Nga 6.310 testime, 489 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 28 raste të vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 859 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 124.711.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 25.290.
➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qBMbani maskat!
Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

TË NGJASHME