Miku i regjisores: Ah bre Buqe, sot të pash bëmë humor dhe u qeshëm

 Miku i regjisores: Ah bre Buqe, sot të pash bëmë humor dhe u qeshëm

Gazetari Resul Sinani, ka shkruar një postim prekës me rastin e vdekjes së mikes së tij, regjisores Burbuqe Berisha.

Sinani shkruan se sot është takuar me regjisoren dhe si zakonisht, ai thotë se bënë humor dhe kanë qeshur.

“Gjate kesaj kohe kam pare tek ti njeriun qe pavaresisht veshtiresive mbi gjithcka e donte jeten dhe shikonte gjithmone perpara”, shprehet gazetari.

Postimi i tij i plotë:

Regjisorja Burbuqe Berisha ka vdekur sot në vendin e saj të punës, në Ministrinë e Kulturës.

Ajo vdiq në moshën 51-vjeçare.

TË TJERA