Ministrja kosovare ‘ndahet’ nga ministrat e tjerë, vjen e vetme në ceremoni

 Ministrja kosovare ‘ndahet’ nga ministrat e tjerë, vjen e vetme në ceremoni

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, ka zgjedhur që mos të vijë bashkë me ministrat tjerë të Qeverisë Kurti në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive, asaj të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut.

Gërvalla është parë të vijë e vetme, ndërsa ka arritur edhe me vonesë, shkruan Alsat. Ajo nuk është parë e shoqëruar nga askush.

Pas pak pritet të arrijnë edhe kreministri Zaev dhe kryeministri Kurti, ku më pas edhe do të fillojë mbledhja e përbashkët./ Alsat

KLIKO KETU PER TA SHIKUAR VIDEON

TË TJERA