Natë ëndrrash për Berishën – formë fantastike para grumbullimit te Norvegjia

 Natë ëndrrash për Berishën – formë fantastike para grumbullimit te Norvegjia

Veton Berisha ka shkëlqyer në fitoren e Viking ndaj Sandjeford, në kuadër të javës së 21-të në Elistersen, shkruan Sheshi.info

Berisha ka qenë pika kyçe e fitores së skuadrës së tij prej 2:1, derisa ka realizuar të dy golat.

27-të vjeçari siparin e hapi në minutën e 49-të, teksa me pas Sandjeford barazoi rezultatin në 1:1. Kurse, Berisha e shënoj edhe golin e dytë në minutën e 78-të duke i dhuruar tre pikë të mëdha ekipit të tij.

Sulmuesi shqiptar në 19-të paraqitje të zhvilluara ka shënuar plotë 15-të gola dhe ka 4 asistime. Berisha në ndeshjet kualifikuese për Botërorin e Katarit “2022” është ftuar nga Norvegjia për dy ndeshje.

Viking me këtë fitore ndodhet në pozitën e pestë me 35 pikë, derisa Sandjeford në vendin e 11-të me 25 sosh.

TË TJERA