Nis seanca e radhës ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit në Speciale

 Nis seanca e radhës ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit në Speciale

Në Gjykatën Speciale tashmë ka nisur seanca e sotme, e radhës, ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi po akuzohen se si drejtues të UÇK-së dyshohet të ken kryer krime kundër njerëzimit gjatë luftës në Kosovë, transmeton klankosova.tv.

TË NGJASHME