Publikohet raporti për vdekjet dhe rastet e reja në 24 orët e fundit

 Publikohet raporti për vdekjet dhe rastet e reja në 24 orët e fundit

Coronavirus economic impact concept image

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se që prej dje janë regjistruar dy raste të vdekjes dhe janë konfirmuar 42 raste të reja me COVID-19.

Konfirmimi i këtyre rasteve ka ardhur pas testimit të mbi 3 mij mostrave.

Njoftimi i plotë nga MSH:

01 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 14.821 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.343.656 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 541.431 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Nga 3.472 testime, 42 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 409 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 154.600 ℹ Në total numri i rasteve aktive është 2.559
➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qBMbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

TË TJERA