Reagon Luan Krasniqi: E trishtuar!

 Reagon Luan Krasniqi: E trishtuar!

Ish boksieri i mirënjohur, Luan Krasniqi, reagon ashpër me atë çfarë i ndodhi boksierëve të Kombëtares së Kosovës.

Legjenda e boksit ka shkruar se thjesht është e trishtuar dhe e trishtuar sesi nuk lejohen boksierët e Kosovës të marrin pjesë në Kampionatin Botëror, që nga sot ka filluar në Beograd!.

“Vlerat e sportit mbahen të larta. Por çfarë duhet të bësh kur një vend pritës përjashton një komb nga garat?

Nëse, siç ndodhi, Serbia nuk do ta lejojë Asociacionin Kosovar të Boksit të marrë pjesë në kupën e botës amator 2021 në Beograd? Mendimi im është i qartë:

Dallimet politike nuk duhet të luhen në kurrizin e sportistëve që punuan kaq gjatë dhe shumë për këtë ngjarje. Sporti qëndron për vlera si ndershmëria, fair play dhe respekti. Është për mirëkuptim ndërkombëtar.

E gjithë kjo është kundërpërgjigjur nga një proces i tillë. Thjesht e trishtuar dhe e trishtuar!”, reagon Luan Krasniqi në profilin e tij në facebook

TË TJERA