Ridvan Berisha: Ndalni linçimet ndaj Blerta Deliut!

 Ridvan Berisha: Ndalni linçimet ndaj Blerta Deliut!

Postimi i plotë i Berishës:

Blerta nuk eshte e tille, eshte njera prej deputeteve qe perfaqeson shembullin me emancipues te nje politikaneje te matur. Je Deliu ka cung-trung t’forte familjare nga ana e babes dhe e burrit, 24 karat me origjine patriotike e atdhetare. Krejt ju per nder e dini se une i çmoje pa kanar vlerat e luftes, i respektoje me pietet edhe djemte tane, atdhetare te pashoq, qe ndodhen ne burgun e Maqedonise. Por ndonjehere bie ne kurthin e ndreqit.

Fytyreliget ndonjehere deshirojne te dukesh si ta. Blerta nuk eshte e tille, eshte njera prej deputeteve qe perfaqeson shembullin me emancipues te nje politikaneje te matur. Jemi njerez dhe ndonjehere mund te shtregohemi pa vetedije te tejkalojme veten. Linçimi eshte specialitet doktrinar i LVV, i konjkukturave te saj. Ndalni linçimet ndaj znj Deliu!

Po deshtet te respektoni deshmoret dhe heronjte e gjalle ndalini linçinet ndaj familjeve mbi gjakun e te cileve u vune edhe themelet e lirise. Respekt te pafund per heronjte tane, deshmore e te gjalle!

TË TJERA