Video bëhet virale: Erdogan lë Ursula von der Leyen në këmbë

 Video bëhet virale: Erdogan lë Ursula von der Leyen në këmbë

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen dhe Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel vizituan Turqinë dhe biseduan me Rexhep Tajip Erdogan për çështje të tilla si emigracioni dhe veprimet e njëanshme të Turqisë kundër Greqisë dhe Qipros.

Por kur po bëheshin përgatitjet për deklaratat e përbashkëta që do të bëheshin në Pallatin Presidencial, Ursula von der Leyen u vendos në një pozicion të vështirë.

Siç mund të shihet në video, Michelle dhe Erdogan ishin ulur në të dy kolltukët në dhomë, por Von der Layen mbeti duke i shikuar e tronditur kur kuptoi se nuk kishte karrige për të.

Më në fund, Presidentja e Komisionit Evropian u ul në një divan përballë Ministrit të Jashtëm turk Mevlüt Çavuşoγlu.

TË TJERA