VIDEO: Goli i Xherdan Shaqirit kunder Spanjes

 VIDEO: Goli i Xherdan Shaqirit kunder Spanjes

Zvicra e ka barazuar rezultatin kundër Spanjës në çerekfinale të Kampionatit Evropian.

Një mos koordinim të Pau Torres dhe Laportes e shfrytëzoi Xherdan Shaqiri i cili në minutën e 68-të arriti të realizojë për 1-1.

Fituesi i këtij dueli, do të përballet në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian me fituesin e sfidës së sotme që do të zhvillohet nga ora 21:00 mes Italisë dhe Belgjikës.

TË TJERA