VIDEO/ Stuhi në Turqi, era e fortë rrëzon minaren e xhamisë

 VIDEO/ Stuhi në Turqi, era e fortë rrëzon minaren e xhamisë

Moti i keq dhe stuhitë kanë përfshirë Turqinë jug-perëndimore, duke shkaktuar shumë dëme të mëdha.

Erërat e forta rrëzuan çatitë e disa shtëpive dhe dyqaneve, ndërsa ka rënë edhe maja e një minareje në një xhami në qytetin Nazili.

Pamjet e rrëzimit të majës së minares u publikuan në rrjetet sociale.

TË TJERA