ZYRTARE: A&N përforcohet me ish-futbollistin e Lirisë

 ZYRTARE: A&N përforcohet me ish-futbollistin e Lirisë

Roni Gashi, është përforcimi më i ri i skuadrës së A&N-s, shkruan Gazetasheshi.com.

Lajmin e ka komunikuar vetë skuadra, duke theksuar se kanë arritur marrëveshje por që prezantimi i tij do të bëhet ditën e diele.

23 vjeçari ka premtuar angazhim maksimal dhe së bashku me lojtarë do të mundohen për të arritur inkuadrimin në Superligë.

“I lindur në Prizren, një futbollist i dalluar qysh në grupmoshat e reja të KF Lirisë me një të ardhme të ndritur ky është Roni Gashi , përforcimi i ri i skuadrës tonë”, thuhet nder tjera në postimin e A&N-s.

Gashi me parë ka luajtur për Lirinë dhe Ballkanin në Kosovë, ndërsa në Shqipëri për Teutën e Durrësit.

TË NGJASHME